25 czerwca 2013

Organique, Glinka Ghassoul, 200g

Na glinkę Ghassoul od Organique czaiłam się już od jakiegoś czasu. Niby nigdy nie byłam typem "maseczkowym", w podobną pielęgnację bawiłam się raptem kilka razy w życiu. Jednak trudno było pozostać obojętną wobec peanów na cześć tej glinki, na które można się natknąć przeglądając wizaż i blogosferę. Kiedy okazało się, że glinka Ghassoul wchodzi w zakres kosmetyków objętych promocją z 20-26 maja, nie zastanawiałam się długo.

Przyjrzyjmy się na początek składowi glinki. Jest dość prosty i zawiera 55-65% krzemionki (SiO2), magnez (MgO), aluminium (Al203) oraz sodę, potas i tytan.

Opis producenta: Glinka Ghassoul to w pełni naturalny minerał zbudowany głównie ze stewensytu (minerał gliniasty), którego głównym składnikiem jest krzemian magnezu. Krzemionka po wymieszaniu z wodą przybiera postać błota posiadającego właściwości myjące i odtłuszczające. Glinka ma szerokie zastosowanie (może być używana jako mydło, szampon, maseczka na twarz i ciało a także w zabiegach w salonach SPA & Wellness). Działanie glinki Ghassoul polega na absorpcji zanieczyszczeń - nie jest ona w żaden sposób agresywna dla skóry, włosów, czy śluzówki.Ja glinkę stosuję na twarz i dekolt, mieszając ją (1 łyżeczka) z wodą (1 łyżeczka) i olejem arganowym (1/3 łyżeczki). Glinkę przygotowuję w drewnianej miseczce i używam drewnianej łyżeczki, jako że nie należy do mieszania glinki używać przyborów z metalu. Po zmieszaniu glinka ma postać rzadkiego błotka, które jednak nie spływa z twarzy. Maseczkę trzymam 10 minut i zmywam używając mokrych wacików kosmetycznych.

Skóra po użyciu jest miękka i nawilżona (dzięki olejkowi). Pory są zmniejszone a cera wygładzona. Nie mam cery problematycznej, także glinka ma u mnie działanie raczej upiększające, niż lecznicze. Kilka razy zdarzyło mi się, że cera była zaczerwieniona, jednak nie była to reakcja alergiczna, a efekt przetrzymania glinki dłużej, niż należało.


Zalety:
- bardzo wydajna 
- można ją kupić w plastikowym słoiku 200g, lub na wagę
- oczyszcza i wygładza cerę bez wysuszania jej
- skóra po użyciu nie jest ściągnięta
- łagodna dla cery

Minusy:
- przy właściwym stosowaniu brak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...